Baptista gyülekezetek: Mai Ige.

Növeld a lelkészed hatékonyságát! (5)„Ő »adott« némelyeket apostolokul, másokat prófétákul, ismét másokat evangélistákul, vagy pásztorokul és tanítókul, hogy felkészítse a szenteket a szolgálat végzésére…” (Efezus 4:11–12)

Végül még két alapelv, melynek betartásával növelheted lelkipásztorod hatékonyságát:

1) Ne szabj határokat a múltban történtekre alapozva. A „régi idők lelkipásztorainak kísértete” akadályozhatja, amit Isten most szeretne elérni a gyülekezetedben. Ne mondd azt: „A régi szép időkben, amikor Kovács testvér volt itt a lelkész, nem csináltunk ilyet.” Ez hátráltatja gyülekezeted növekedését, és gátolja lelkipásztorod hatékonyságát. Isten mindig mozgásban van, és elvárja, hogy tartsunk lépést vele. Ne számíts arra, hogy a lelkipásztorod mindent pontosan ugyanúgy fog csinálni, mint ahogyan elődei tették. Értékeld, amit Isten tett a múltban, de értsd meg, hogy áldásai minden nap megújulnak – mint ahogy kegyelme is. A tegnapi manna mára nem jó; Isten friss mannát és új látást fog adni pásztorodnak, hogy gyülekezetedet új lelki magasságba juttassa el. A lelkész dolga, hogy vezessen, a tiéd, hogy kövesd.

2) A lelkipásztor nem tud mindent egyedül megcsinálni. Isten azért „adott” pásztorokat, „hogy felkészítse a szenteket [ebbe te is beletartozol!] a szolgálat végzésére…” Pál azt írja: „Mert ahogyan egy testnek sok tagja van, de nem minden tagnak ugyanaz a feladata, úgy sokan egy test vagyunk a Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai. Mert a nekünk adatott kegyelem szerint különböző ajándékaink vannak, eszerint szolgálunk is…” (Róma 12:4–6). Ki a felelős a gyülekezeted növekedéséért? Te magad! Ha nem tudod, hol kapcsolódhatnál be a munkába, kérj útmutatást Istentől és a lelkipásztorodtól. Amíg nem tudod, hol a helyed, addig munkanélküli testrész vagy. Kapcsolódj be, és segíts betölteni a küldetést, a látást, amit Isten a lelkipásztorodnak adott.

Címkék: