Szent, szent, szent a Seregek Ura, dicsõsége betölti az egész földet! (Ézs 6,3)

Bizony, õtõle, õáltala és õreá nézve van minden: övé a dicsõség mindörökké. (Róm 11,36)

Olvasmányok: ApCsel 11,19-26 és 1Móz 25,19-34

Május 29.

"...õtõle [Istentõl], õáltala és õreá nézve van minden: övé a dicsõség mindörökké. Ámen." (Róm 11,36)
MindenIstentõl van a bennünket körülvevõ teremtett világ. A nap melege ugyanúgy, mint az esõ frissessége. A lehulló hó tisztasága és a szél süvítése. A folyó sodrása és a tenger morajlása. A barlangok mélye és a hegyek magasa. A fû zöldje és az ég kékje. Valóban minden.
Istentõl van személyes életünk is. A fogantatástól az élet utolsó pillanatáig minden. Az elsõ levegõvétel után feltörõ sírás. A kicsiny kezek öntudatlan szorítása. Az elsõ kúszó-mászó mozdulatok, majd az elsõ lépések. Az elsõ kimondott szó. A kíváncsi tekintet és a fájdalomtól kicsorduló könnyek. Az elsõ nap az óvodában. Az elsõ komolyabb betegség. És persze a sikerek. Amit elértünk, amit megkaparintottunk, amit megkaptunk. Minden tõle van. Minden tudás, amit megszerezhettünk, minden csalódás, amelyet átélhettünk. Minden könyv, amelyet elolvastunk. Bizony minden. Korlátaink éppen úgy, mint az elsõ õsz hajszálak és a már soha el nem múló fájdalom. A kimondott és a ki nem mondott szavak. Majd a lassuló léptek, a megfáradt kezek, az el-elveszõ gondolatok. Azután a magány egyre növekvõ szorítása, a felismert igazságok, a régmúlt idõk emléke. Mindez Istentõl van. Mindent tõle kaptunk, és mindennel neki kell elszámolnunk az utolsó lélegzetvétel után. Övé a dicsõség mindörökké!

Lelki útravalónk az Északi Egyházkerület lelkészei által szerkesztett IgeIdő c. kötetből való.