Az Úr ezt mondta Mózesnek: Most azért menj: majd én segítségedre leszek a beszédben, és megtanítalak arra, hogy mit beszélj! (2Móz 4,12)

Jézus mondta: Amikor eljön a Pártfogó, akit én küldök nektek az Atyától, az igazság Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd bizonyságot énrólam; de ti is bizonyságot tesztek. (Jn 15,26-27a)

Olvasmányok: Jn 12,44-50 és Róm 15,22-33

Április 18.

"Amikor eljön a Pártfogó, akit én küldök nektek az Atyától, az igazság Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd bizonyságot énrólam..." (Jn 15,26)
Az Úr megerõsít

Pártfogó az, aki az ügyem mellett kiáll és pártomat fogja.
Az igazság és a pártfogás szoros összefüggésben van egymással, mert csak akkor tudok én is valakinek a pártfogásában részt venni, ha igaznak tartom az ügyét.
Bizonyságot is csak arról tudok tenni, akiben, amiben hiszek.
Ilyen bizonyságtétel volt számomra az, amikor gyülekezetünk egyik tagja, akitõl az istentisztelet után megkérdeztem, mert az arca csak úgy sugárzott a boldogságtól: "Mi történt veled Gizi?", kérdésemre ezt válaszolta boldogan: "Amióta a munkaprogramban részt veszek, azóta sokkal több erõm van, és otthon is mindent el tudok végezni. Ráadásul a kaszálás miatt sem fáj a hátam. Az Úr megerõsített. Boldog vagyok."
Bizonyságtételünket emberek felé mondjuk el, akik vagy már a keskeny keresztény úton járnak, vagy még csak most szeretnének ezen járni.
Nagyon fontos, hogy egymást erõsítsük lelkileg, és mindazt, amit megtapasztalunk Isten jelenlétében, elmondjuk szeretteinknek is, ezzel õk is megerõsödnek a hitben.
Olyan jó, hogy van Pártfogónk, aki még akkor is ott van, amikor már minden ember elsétál mellõlünk. Vele egységben lehetünk. Vele el tudunk csendesedni. Vele szeretetünk kiteljesedhet. Vele lesz erõnk tanúskodni, bizonyságot tenni.