Az istenfélõkben gyönyörködik az Úr, azokban, akik az õ szeretetében bíznak. (Zsolt 147,11)

Pál írja: Hogy megismerjem [Krisztust] és feltámadása erejét, valamint a szenvedéseiben való részesedést. (Fil 3,10)

Olvasmányok: Lk 17,28-33 és Róm 10,5-13

Március 14.

"...hogy megismerjem õt és feltámadása erejét, valamint a szenvedéseiben való részesedést, hasonlóvá lévén az õ halálához..." (Fil 3,10)
Céltudatosan

Húsvétra készülve szemünkkel egyre inkább az Úrra tekintünk. Arra a Krisztusra, aki legyõzte a sötétség hatalmát. Arra az Úrra, aki legyõzte az erõsebb fegyverest. Arra a feltámadott Úrra, akivel Pál apostol a damaszkuszi úton találkozott. Életét megújította, amikor megismerte az Urat, és feltámadásának erejét is.
Az apostol a Filippi levél harmadik fejezetében egy tévtanítás ellen küzd szeretett gyülekezete iránti féltéssel. A törvényeskedõkrõl van szó. Pál felhozza, hogy neki is megvolt mindene, amivel ellenfelei dicsekednek: a nyolcadik napon metélték körül, Benjámin törzsébõl származik, a törvény szempontjából farizeus, aki üldözte Krisztus egyházát. Vagyis a törvényben megkövetelt igazság szerint feddhetetlen volt.
Ám ekkor óriási változás történt: megismerte Jézust és az õ feltámadásának erejét! Ettõl kezdve pedig Pál így nyilatkozik: "...azt, ami nekem nyereség volt, kárnak ítéltem Krisztusért. Sõt most is kárnak ítélek mindent Krisztus Jézus, az én Uram ismeretének páratlan nagyságáért. Õérte kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek mindent, hogy Krisztust megnyerjem." (Fil 3,7-8)
Mi az a felismerés, ami ilyen súlyos kijelentésre indította Pált, kissé sarkosan fogalmazva, hogy ami nem Krisztus, az szemét? A feleletet itt találjuk az igében. Pál felismerte, hogy a törvény alapján nincsen igazsága! Egyedül a Krisztusba vetett hit alapján van igazsága Istentõl!
Ettõl kezdve pedig egyetlen kívánsága van - amit meg is kapott -, hogy megismerje Jézust és az õ feltámadásának erejét. Hogy hasonlóvá legyen az õ halálához, vállalva minden gyalázatot és szenvedést az evangéliumért. És - ahogy az igénk folytatódik - hogy amint Jézus, úgy Pál is eljusson a halottak feltámadására és az örök életre.
Adja Isten, hogy a legnagyobb célunk nekünk is ez legyen!